Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Lisa Shaw Ms. Lisa Shaw
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86-755-21003035 Email:lisa@aokal.com
Home > Produkte > Bateria e iPhone > Bateria e iPhone 5
Shërbimi Online
Lisa Shaw

Ms. Lisa Shaw

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

Bateria e iPhone 5

Zëvendësimi i një baterie smartphone
A është bateri juaj të kullojë shpejt? A hidhen përqindja e baterisë tuaj?
Këto janë shenja të një baterie të konsumuar. Të gjitha bateritë e litiumit, lloji i sotëm i baterisë në elektronikë, konsumohen me kohë dhe me përdorim. Një rënie në kapacitet zakonisht mund të vërehet pas gjashtë muajsh. Pas 12 muajsh (~ 300 cikle ngarkimi), është e zakonshme që bateria të ketë humbur 10-30% të kapacitetit të saj origjinal. Përfundimisht, bateria do të dështojë për ta mbajtur telefonin të qëndrueshëm dhe telefoni mund të mbyllet në përdorim ose në modalitetin e gatishmërisë.

Kinë Bateria e iPhone 5 furnizuesit

Paketa origjinale të iPhone 5, e prodhuar nga qeliza e markës, FPC dhe bordi mbrojtës, paketa e baterisë së ciklit 0 zakonisht më shumë se 500 herë të ciklit të jetës, kapaciteti si origjinal ± 50mAh. Ndërrimi i Baterisë me 100% oksid kobalt të pastër litiumi është i ndryshëm, i cili me materiale treshe, pas 500 cikle ende mbajnë 80% kapacitet, por tresh me 30%. Ne ofruam iPhone 5 Riparimi Cilësia e baterisë është më e qëndrueshme dhe siguria. Ne jemi prodhues profesional në Baterinë iPhone vetëm!


Paketa e Baterisë iPhone 5

Tensioni nominal: 3.8V

Tensioni i ngarkuar i kufizuar: 4.3V

Kapaciteti: 1440mAh (5.45whr)

Madhësia e celularit: 36x32x92mm


Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim