Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Lisa Shaw Ms. Lisa Shaw
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
 Tel:86-755-21003035 Email:lisa@aokal.com
Home > Produkte > Bateria e iPhone > Bateria e iPhone 5 > Replacioni i baterisë iPhone 5 zëvendëson origjinalin e baterisë
Replacioni i baterisë iPhone 5 zëvendëson origjinalin e baterisë
Replacioni i baterisë iPhone 5 zëvendëson origjinalin e baterisë
Replacioni i baterisë iPhone 5 zëvendëson origjinalin e baterisë
Replacioni i baterisë iPhone 5 zëvendëson origjinalin e baterisë
 • Replacioni i baterisë iPhone 5 zëvendëson origjinalin e baterisë
 • Replacioni i baterisë iPhone 5 zëvendëson origjinalin e baterisë
 • Replacioni i baterisë iPhone 5 zëvendëson origjinalin e baterisë
 • Replacioni i baterisë iPhone 5 zëvendëson origjinalin e baterisë

Replacioni i baterisë iPhone 5 zëvendëson origjinalin e baterisë

  Çmimi i njësisë: USD 3.6 - 3.7 / Piece/Pieces
  Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR
  Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
  Koha e dërgimit: 7 ditë

Info bazë

Numri i modelit.: iPhone 5

Capacity for Battery: 1400-1599mAh

Compatible Brand: iPhone

Voltage: <5V

Battery Type: Lithium-Ion Battery

Power Source: Electric

Certification: CE, GB18287-2000, FCC, PSE

Warranty:: 12 Months

Nominal Voltage:: 3.8V

Limited Charge Voltage:: 4.3V

Additional Info

paketim: Paketimi i Sigurise

prodhimtari: 30K/Daily

markë: AOKAL

transport: Land,Air,UPS/Fedex express

Vendi i origjinës: Provinca Guangdong

Aftësia e Furnizimit: 600K/Monthly

certifikatë: CE,ROHS,FCC,PSE,MSDS,UN38.3

Kodi HS: 8507600090

port: Shenzhen,HongKong

përshkrim i produktit

Zëvendësimi i Baterisë iPhone 5 Ndryshimi origjinal Bateria e re Mbështetje për përditësimin e iOS

Për iPhone 5 1440mAh 4.3V 5.4whr


Kjo është gjëja e parë që duhet të dini rreth kohës së baterisë së iPhone për rreth 500 cikle në përgjithësi. Një cikël i ngarkuar është sa kohë bateria juaj merr për të marrë me 100%. Ju mund të ngarkoni atë nga 40% në 100%, që do të thotë se keni qenë 60% përmes një cikli. Edhe pas ngarkimit të njësisë suaj, ju duhet të përdorni 40% më shumë për të përfunduar ciklin origjinal. I ri i iPhone 5 ndryshon bateri për të rinovuar iOS Bëni nga 100% qeliza të pastra kobalt dhe AAA Original TI IC. I ri iPhone 5 Bateria Origjinale në përputhje me 16GB, i përshtatshëm për kodin APN: 616-0 610, 616-0611, 616-0613. Nuk mund të përshtatet për iPhone 5S ose iPhone 5C.

Pse ne rekomandojmë zëvendësimin e baterisë iPhone5 me TI IC ?

1. TI IC është metoda origjinale për baterinë e iPhone.

2. Ngarkimi më i shpejtë dhe më i ngrohtë i etheve për të kursyer jetën e baterisë.

3. Monitorim i saktë i fuqisë së baterisë

4. Mbani performancë të qëndrueshme dhe temperture të kontrollueshme

5. Bateria me TI IC më e sigurt, ngarkuar më shpejt, zgjat më shumë jetë.

- Përshkrimi i Produktit -

-Neta Pesha: 40g / copë - FPC që lidh: Saldim me Lazer * Përkrahni treguesin origjinal të të dhënave
-MOQ: 100pcs çdo artikuj - Temperatura e punës: 0-50 ℃ * Mbështetje APPLE iOS i fundit përditësuar

- Garancia: 12 muaj - 100% Pure Cobalt Cells * Passed CE, ROHS, PSE, FCC, MSDS, UN38.3

Paketë Baterish të Zero Cikli Brandnew
Nuk është e dorës iPhone 5 Bateria
Ngarkimi me i shpejte, Fuqia me perendim

Miratimi i Standardeve Teknike të Harmonizuara Globalisht
* Testimi i operacionit të çipit
* Eksperiment kalorimetër
* Testi i kapacitetit
* Test mjedisor me temperaturë të lartë dhe të ulët
* Test anti-plakje
* Sizmike test provë shpërthimi


- Procesi i Produktit -

iPhone battery iPhone battery iPhone battery

Formulimi i qelizës së veshit të lectrode ② Saldim me bordin e litarëve të mbrojtjes ③ Printin me ekran mëndafshi

iPhone battery iPhone battery iPhone battery

④ Testimi i performancës së sigurisë ⑤ Testimi i simulimit të iPhone ⑥ Paketa


- FAQ -

1. Pyetje: Cila është garancia?
A: Nëse keni marrë baterinë nën ndonjë problem të:
a.disable për të ngarkuar / shkarkuar b. kapacitetin e ulët c.battery zgjerimit.
ne premtojmë ndonjë nga problemet e mësipërme, do të lirojmë dhe do t'ju dërgojmë një të ri në 12 muaj Me përjashtim të shkaktuar nga njeriu.

2. Pyetje: A është e mundur të bësh një porosi të vogël për të kontrolluar kompaninë tënde?
A: PO, porosia jonë minimale për stokun, MOQ është 100pcs.
MOQ për porosi OEM është 1000pcs çdo send, ose ne do të diskutojmë varet nga kërkesa juaj OEM qëllim.

3. A keni certifikata për produktin / materialin tuaj?
A: Po, ne mund të ofrojmë CE, RoHS, PSE, FCC, MSDS dhe UN38.3.

4. Pyetje: Cila është mënyra më e mirë për të dërguar baterinë iPhone?
Përgjigje: Zakonisht ne dorëzojmë me UPS të shprehur (mënyra më e shpejtë), ose me transportin ajror dhe transportin detar.

5. Pyetje: A e përkrahni LOGO-n e përshtatur?
A: Po, MOQ: të paktën çdo model 100 copë.

6. P: A është bateria me 0 cikle?
A: PO, të gjitha produktet tona me 0 cikle, materiale të reja për qeliza, FPC, IC dhe bordi mbrojtës.
High Quality me AAA grade, jeta ciklit më shumë se 500 herë ende mbajnë 80% kapacitet.

Kategoritë e Produktit : Bateria e iPhone > Bateria e iPhone 5

Email tek ky furnizues
 • Ms. Lisa Shaw
 • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta

shtëpi

Phone

skype

hetim